Jaki ekran wybrać na kino plenerowe?

Projekcje filmowe na świeżym powietrzu stają się coraz popularniejsze. Nic dziwnego – to doskonała okazja na spędzenie czasu z przyjaciółmi czy drugą połówką podczas letnich wieczorów. Aby jednak kino plenerowe miało sens, a film można było komfortowo oglądać, należy taką strefę odpowiednio zorganizować i wyposażyć w różne elementy. Najważniejszy jest oczywiście ekran! Jaki więc wybrać na kino plenerowe? W tym wpisie podpowiemy jaki ekran będzie najlepszy – jakiej wielkości ekran wybrać i jakiego rodzaju ekran będzie odpowiedni na planowaną imprezę. Jeśli chcesz się tego dowiedzieć, koniecznie czytaj dalej!

Po pierwsze, rozmiar ekranu

W kinie plenerowym chodzi nie tylko o wspólne spędzenie czasu, ale także o komfortowe obejrzenie filmu. Podobnie jak w tradycyjnym kinie, każdy uczestnik takiego wydarzenia musi mieć doskonałą widoczność. Ten aspekt zapewni dobór odpowiedniego rozmiaru ekranu. Najlepiej więc postawić na format ekranu, który będzie przypominał ten o wymiarach 16:9 czy 16:10. Ten standard jest obecnie najczęściej spotykanym. Drugą ważną kwestią jest wielkość ekranu. Oczywiście zazwyczaj sprawdza się zasada – im większy ekran, tym lepsze wrażenie. Należy jednak mieć na względzie, że w przypadku ekranów o dużej powierzchni wyświetleniowej, komfortowe warunki do oglądania uzyskujemy siedząc w dalszej odległości od ekranu, a więc potrzebujemy większego terenu na organizację imprezy. Aby dobrać odpowiednią wielkość polecamy skorzystać z zakładki „oferta” na naszej stronie, gdzie sugerujemy jaka wielkość ekranu będzie najlepsza dla różnej publiczności. Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji w kwestii ustalenia wielkości ekranu ponieważ np. trudno określić Ci liczebność widowni, zadzwoń lub napisz do nas i doradzimy jaki rozmiar będzie najlepszy na planowaną projekcję filmową.

Jaki ekran będzie najlepszy do kina plenerowego?

Jeśli planujemy wyświetlać film na zewnątrz, należy wziąć pod uwagę to, że ekran, który zostanie wykorzystany podczas wydarzenia, będzie musiał być odpowiedni na różne warunki atmosferyczne. Najlepszym rozwiązaniem w przypadku projekcji plenerowych, będą więc ekrany pneumatyczne, których rama wypełnia się powietrzem. Taka konstrukcja oraz materiał, z którego jest wykonany ekran, zapewnia stabilność podczas różnych warunków atmosferycznych. Ten typ ekranów jest również szybki w montażu – w przypadku kin samochodowych i plenerowych ma to spore znaczenie.

Ekrany ramowe na kino plenerowe

Ten typ także stosunkowo często używany jest do projekcji plenerowych. Ekrany ramowe częściej stosuje się także w zamkniętych przestrzeniach ze względu na ich słabą wytrzymałość na zmienne warunki atmosferyczne. Ten typ ekranu dobrze sprawdza się również w przypadku plenerowych projekcji filmowych w amfiteatrach, pod namiotem czy na stadionach, gdzie teren jest częściowo zadaszony, a sam ekran jest osłonięty od wiatru.

Jeżeli nadal zastanawiasz się jaki ekran wybrać, napisz do nas: [email protected]. Pomożemy Ci dobrać odpowiedni sprzęt na planowane wydarzenie.