O czym należy pamiętać przy organizacji wydarzenia plenerowego

Letni i wiosenny czas sprzyja organizacji wydarzeń plenerowych. Kino letnie bądź samochodowe, przyjęcia w ogrodzie, koncerty, wspólne oglądanie sportowych rozgrywek to tylko kilka z pomysłów na udane wydarzenie plenerowe. Jak je zorganizować i o czym podczas planowania go pamiętać? Wszystkie podpowiedzi znajdziesz, czytając dalej ten wpis.

Odpowiedni sprzęt to podstawa wydarzenia w plenerze

Najpopularniejszymi wydarzeniami plenerowymi są oczywiści kina letnie i samochodowe, a także strefy kibica podczas ważnych rozgrywek sportowych. Wszystkie te atrakcje wymagają jednak przygotowania miejsca, a także odpowiedniego sprzętu. Będą Ci potrzebne między innymi ekrany plenumatyczne lub telebimy zewnętrzne, dobre nagłośnienie, a także miejsca siedzące.

Podstawowe wyposażenie możesz uzupełnić wygodnymi miejscami siedzącymi dla uczestników imprezy w postaci miękkich puf, leżaków lub składanych krzesełek. To nie wszystko, niektóre firmy oferujące wynajem telebimów i ekranów zazwyczaj zapewniają także inne elementy eventu – na przykład popcorn, watę cukrową, stoisko z napojami, ochronę czy animatów. Należy jednak zwrócić uwagę na doświadczenie w realizacji podobnych wydarzeń.

Wszystkie te akcesoria i urządzenia wraz z montażem, demontażem i obsługą podczas wydarzeń możesz wypożyczyć od profesjonalistów zajmujących się organizacją właśnie tego typu przedsięwzięć:

  • W zakresie organizacji stref kibica i projekcji meczów pomocny będzie serwis www.Wyswietlmecz.pl
  • Jeżeli szukasz mebli plenerowych czy dekoracji tworzących klimat wydarzenia zewnętrznego, takich jak girlandy świetlne albo namiot STAR, sprawdź www.Wynajemlezakow.pl oraz www.Imperialart.pl

Wydarzenie plenerowe zgodne z obowiązującymi przepisami

Organizacja imprezy plenerowej takiej jak projekcja filmu czy transmisja wydarzeń sportowych to duże przedsięwzięcie. Należy dopełnić zarówno formalności czysto technicznych, jak i tych prawnych. O co chodzi? Decydując się na organizację kina plenerowego czy strefy kibica musisz bowiem wykupić odpowiednią licencję, która pozwoli Ci w legalny sposób wyświetlać tego typu materiały. Na szczęście Wyświetlfilm.pl oraz Licencjefilmowe.pl może Ci pomóc nie tylko zorganizować wydarzenie plenerowe w kompleksowy sposób, ale także zdobyć potrzebne licencje i pozwolenia, tak aby Twoja impreza na świeżym powietrzu mogła się odbyć zgodnie z obowiązującymi przepisami. Twoim zadaniem pozostanie jedynie przedstawienie wizji na to wydarzenie!