Kino samochodowe – najważniejsze o czym należy pamiętać

Kino samochodowe to coś, co kojarzy nam się ze starodawnymi amerykańskimi filmami. Coraz częściej taka atrakcja jest jednak organizowana również w Polsce. Wyświetlanie kultowych obrazów pod gołym niebem to prawdziwa frajda. Należy jednak pamiętać o kilku ważnych aspektach organizacyjnych. Jakie formalności trzeba wypełnić, aby kino samochodowe mogło się odbyć legalnie i bez przeszkód? Na to pytanie postaramy Ci się odpowiedzieć w poniższym wpisie.

Po pierwsze, ekran projekcyjny

Projekcje filmu w doskonałej jakości nie będzie możliwe bez odpowiedniego sprzętu. Wyświetlfilm.pl zapewnia różnego typu ekrany projekcyjne oraz projektory, które pozwolą Ci zaprezentować dowolny film. Właściwy sprzęt to taki, który pozwoli wszystkim uczestnikom takiego wydarzenia w równie komfortowy sposób oglądać to, co dzieje się na ekranie. Ten powinien być więc dostosowany do lczby uczestników kina samochodowego. Połączenie więc odpowiedniego miejsca i doskonałej jakości sprzętu z pewnością spowoduje, że przedsięwzięcie to zakończy się olbrzymim sukcesem. Przy realizacji kin samochodowych polecamy wybór ekranu o szerokości co najmniej 10 metrów oraz dostosowanym do tej wielkości projektorem o jasności nie mniejszej niż 10 000 ANSII lumenów.

Film to nie tylko obraz…

Każdy kinomaniak doskonale o tym wie. Podczas seansu równie istotną kwestią co obraz, jest oczywiście to, co słyszymy. Właściwe nagłośnienie jest więc niezwykle ważne. Na kinie samochodowym niezbędne jest zastosowanie specjalistycznego nagłośnienia oraz dźwięku nadawanego bezpośrednio do głośników samochodowych, tak, aby każdy uczestnik mógł komfortowo oglądać film bez konieczności otwierania okien. Ważny jest tutaj aspekt prawny – nadawania dźwięku w taki sposób wymaga zgody z Urzędu. Nie musisz się o to jednak martwić, pomożemy Ci bowiem wybrać odpowiednie rozwiązanie, tak aby każdy z uczestników kina samochodowego mógł w komfortowy sposób oglądać wyświetlany film i zajmiemy się wszelkimi formalności.

Formalności!

Podczas organizowania kina samochodowego istotne są nie tylko kwestie techniczne, ale i te prawne. Wyświetlfilm.pl w ramach realizacji kin samochodowych zajmuje się wszelkimi formalnościami, które są tak ważne w przypadku dużej imprezy. Bazując na kilkunastoletnim doświadczeniu dokładamy wszelkich starań, aby wydarzenie odbywało się w sposób legalny. W przypadku kompleksowej organizacji pokazów filmowych, dbamy więc między innymi o wykupieniu licencji od producenta bądź dystrybutora na wyświetlany repertuar, kontaktujemy się z OZZ, czyli z organizacjami zbiorowego zarządzania prawami autorskimi lub prawami pokrewnymi, jak również z urzędem, aby uzyskać zgodę na zajęcie częstotliwości na nadawanie dźwięku filmowego.

Oprócz powyższego warto zwrócić uwagę na aspekt bezpieczeństwa i wygody uczestników imprezy. Tutaj zapewniamy możliwość skorzystania z usług dodatkowych: kierowania ruchem, prowadzenia stoiska gastronomicznego z napojami i jedzeniem, czy zapewnienia atrakcji.