FAQ

Chciałbym zorganizować kino samochodowe. Co będzie potrzebne?

Do organizacji kina samochodowego niezbędny będzie duży teren, na który możliwy jest wjazd autem. Należy upewnić się czy na miejscu nie znajdują się przeszkody infrastrukturalne utrudniające odbiór filmu, takie jak latarnie czy drzewa. Oprócz odpowiedniej wielkości miejsca projekcji niezbędne jest również zapewnienie źródła zasilania. Jeżeli taki dostęp jest utrudniony, dostarczymy źródło prądu o odpowiedniej mocy. Z naszej strony zapewniamy kompleksową organizację kina samochodowego – od działań planistycznych przez dostarczenie i obsługę najwyższej jakości sprzętu, po działania logistyczne, kierowanie ruchem oraz zapewnienie zaplecza gastronomicznego dla imprezy.

Czy podczas kina samochodowego można zorganizować dodatkowe atrakcje?

Oprócz sprzętu eventowego posiadamy także zaplecze gastronomiczne. Swój pokaz możesz uzupełnić o sprzedaż drobny przekąsek takich jak popcorn lub wata cukrowa. To jednak nie wszystko. Możemy zaproponować również foodtrucki z możliwością sprzedaży pysznych napojów i potraw. Posiadamy także doświadczenie w organizacji dodatkowych atrakcji angażujących widzów takich jak np. konkursy z nagrodami czy prelekcji – napisz do nas a chętnie zaproponujemy zindywidualizowaną ofertę kina samochodowego skrojoną pod kątem twoich potrzeb.

Nasza szkoła planuje realizację pokazu filmowego. Nie mamy pewności czy teren zielony przed placówką jest wystarczającej wielkości. Jakiej powierzchni przestrzeń jest niezbędna do realizacji kina letniego?

Na wielkość przestrzeni wpływa kilka czynników, jednym z najważniejszych jest urozmaicenie terenu, wielkość ekranu i liczba uczestników. W przypadku braku pewności jaki ekran wybrać lub ile leżaków będzie odpowiednie na daną przestrzeń, zapraszamy do kontaktu telefonicznego (609 188 027) lub mailowego ([email protected]). Projekcje filmowe realizowaliśmy w każdych okolicznościach – na terenie zielonym, betonie, plaży, dachu, basenie czy statku. Pokazy filmowe realizowaliśmy również w takich lokalizacjach jak ośrodki sportu, amfiteatry, stadiony piłkarskie, sale gimnastyczne, kościoły, aquaparki czy muzea.

Jak mogę promować swoją markę podczas kina plenerowego? Czy jest to możliwe także w przypadku kin samochodowych?

Nasze imprezy plenerowe posiadają cały wachlarz możliwości w zakresie działań promocyjnych. W trakcie eventu twoja marka może promować się dzięki spotom i banerom reklamowym, brandingom (leżaki, opakowania na popcorn i wiele innych), konkursom z nagrodami czy samplingom. Działania promocyjne mogą również znacznie wykraczać poza same pokazy filmowe. Skontaktuj się z nami, a dobierzemy odpowiednie działania marketingowe dla twojej marki.

Jakie filmy można wyświetlać na pokazie plenerowym?

Podczas kina pod chmurką można wyświetlić filmy, które znajdują się w przesłanej przez nas, aktualizowanej na bieżąco bazie obejmującej kilka tysięcy tytułów lub wskazać film według własnego wyboru. Nasz zespół może zająć się wszystkimi formalnościami związanymi z legalną realizacją pokazu.

Planuję realizację kina mobilnego w kilku miejscowościach. Czy istnieje taka możliwość?

Pokazy kina “pod chmurką”, kina samochodowego jak i innych projekcji plenerowych organizujemy na terenie całej Europy. Zapewniamy kompleksową realizację oraz pozyskanie wszystkich niezbędnych zgód i pozwoleń. Dysponujemy również najlepszymi lokalizacjami na takie wydarzenia na terenie kraju. Między innymi z tego powodu zaufało nam tak wiele firm, instytucji, organizacji pozarządowych i jednostek samorządowych.

Zbliża się data zaplanowanego pokazu filmowego. Co się stanie w przypadku niesprzyjających warunków pogodowych?

Zapewniamy najwyższą jakość obrazu, wygodę widzów czy optymalny rozmiar ekranu, nie mamy jednak wpływu na pogodę. W przypadku niekorzystnych warunków pogodowych, klęski żywiołowej czy innych sytuacji losowych, macie Państwo możliwość zmiany daty pokazu na 24 godziny przed planowaną datą. Bez żadnych konsekwencji ani dodatkowych opłat.

Chcielibyśmy zorganizować kino samochodowe. Jaki ekran najlepiej wybrać?

Do organizacji kina samochodowego polecamy ekran nie mniejszy niż 10 metrów szerokości. Nasze ekrany można dowolnie brandować. Przy realizacji kina samochodowego poza naciskiem na jakość obrazu, również dużą wagę kładziemy na idealny dźwięk. Z tego powodu stosujemy najlepsze rozwiązania dostępne na rynku pod kątem możliwości odbioru sygnału radiowego w samochodach podczas projekcji filmowej jak również odtwarzania dźwięku na nagłośnieniu estradowym.

Czy na pokaz plenerowy mogę wnieść własne jedzenie i picie?

Pokazy filmowe realizujemy w kilkuset lokalizacjach na terenie Europy. Są to zarówno miejsca publiczne – parki, skwery czy plaże, jak i lokale gastronomiczne czy instytucje publiczne. Każde miejsce posiada odrębne zasady dotyczące możliwości spożywania własnych napojów czy jedzenia. Często na kinach letnich można nabyć napoje chłodzące, popcorn czy lody.

Czy na pokaz plenerowy mogę wziąć ze sobą psa?

Tak, oczywiście. Wszystkie czworonogi są jak najbardziej mile widziane. Pamiętajmy jednak, że na pokazy publiczne przychodzą również inne osoby, dlatego zadbajmy o komfort wszystkich uczestników i postarajmy się, aby nasze pociechy nie utrudniały uczestnictwa w projekcji innym widzom.

Z jakim wyprzedzeniem należy zaplanować projekcję filmową?

Każdego roku realizujemy kilkaset wydarzeń filmowych. Polecamy rezerwację terminu na kino letnie, kino samochodowe czy pokaz filmowy wewnątrz budynku z większym wyprzedzeniem, aby mieć pewność dostępności sprzętu. Podjęcie tego tematu z wyprzedzeniem pozwoli również na wygodne dostosowanie repertuaru filmowego.

Nasza agencja poszukuje partnera do realizacji kampanii marketingowej dla klienta. Jakie mamy możliwości współpracy w tym zakresie?

Posiadamy szerokie możliwości współpracy promocyjnej na kinach letnich, kinach samochodowych, festiwalach filmowych i wydarzeniach towarzyszących. Zapraszamy do kontaktu na adres: [email protected] lub telefonicznie: 609 188 027.

Interesuje nas wynajem sprzętu projekcyjnego. Nie możemy się jednak zdecydować który ekran wybrać: pneumatyczny czy ramowy?

Przy większości sytuacji sprawdza się założenie: ekran ramowy do projekcji wewnątrz budynków a ekran pneumatyczny do pokazów na zewnątrz. Czasami jednak lepiej wybrać inne rozwiązanie. Np. w przypadku wąskiej przestrzeni na zewnątrz czy też chęci umieszczenia ekranu na stałe w danej lokalizacji, lepiej może sprawdzić się ekran ramowy. I odwrotnie, w ośrodku sportowym czy na basenie ekran pneumatyczny może okazać się bardziej wygodnym rozwiązaniem. Polecamy kontakt z naszymi ekspertami, którzy doradzą jaki ekran wybrać: 609 188 027, [email protected]

Nasz ośrodek kultury planuje zakup sprzętu projekcyjnego ze środków w ramach budżetu obywatelskiego. Jaki zestaw projekcyjny wybrać?

Zachęcamy do odwiedzenia zakładki www.wyswietlfilm.pl/sklep gdzie przedstawiamy kilka dogodnych, szytych na miarę rozwiązań – dopasowanych zestawów projekcyjnych w kilku wariantach. Rozważając zakup sprzętu należy jednak wziąć pod uwagę, że nadal pozostaje koszt związany z opłatami za legalne odtwarzanie utworów audio-wizualnych i obsługę. Na etapie planowania warto rozważy czy lepszym rozwiązaniem będzie zakup sprzętu projekcyjnego czy usługa kompleksowej realizacji z wykorzystaniem najlepszego sprzętu dostępnego na rynku. W obu przypadkach przedstawimy Państwu szyte na miarę rozwiązania bazujące na wieloletnim doświadczeniu i szerokim zapleczu technicznym.

Czy zajmujecie się kompleksową organizacją kina samochodowego?

Tak, realizujemy wydarzenia filmowe każdego typu, w tym również kina samochodowe. Na tego typu wydarzenia proponujemy najwyższej jakości ekrany projekcyjne o szerokości min. 10 metrów oraz dostosowany sprzęt audio, w tym również umożliwiający odbiór dźwięku w radio samochodowym. Dysponujemy również największym ekranem projekcyjnym w Polsce o szerokości ok. 25 metrów. Poza techniką i obsługą zapewniamy również wszystkie zezwolenia i zgody niezbędne do legalnej realizacji projekcji, a także infrastrukturę dodatkową, taką jak: barierki, taśmy, toalety przenośne.

Zastanawiamy się nad maratonem filmowym. Jaka godzina będzie odpowiednia na realizację kina plenerowego?

Ze względu na widoczność, najlepszą porą na zorganizowanie kina plenerowego jest wieczór, po zachodzie słońca. W okresie letnim pokazy filmowe pod chmurką startują zazwyczaj ok. 20:00-21:30, w zależności od wybranego miesiąca. Jeżeli planują Państwo realizację pokazów filmowych w innych godzinach, możemy zaproponować zadaszenie lub realizację przedsięwzięcia wewnątrz budynku. W takiej sytuacji dostosujemy sprzęt projekcyjny do wybranej przestrzeni.

Czy dokonanie rezerwacji na kino letnie jest bezpłatne? Do kiedy mogę z niej zrezygnować
bezkosztowo?

Rezerwacja terminu i sprzętu na kino letnie jest bezpłatne, dlatego polecamy zrobić ją jak najwcześniej – szczególnie jeśli chodzi o wysoki sezon, czyli miesiące czerwiec-sierpień. Rezygnacja z rezerwacji na organizację pokazów filmowych czy projekcję meczów nie pociąga za sobą kosztów. Rezerwację na realizację cyklu filmowego bądź pojedynczego pokazu należy potwierdzić w momencie, kiedy termin ten staje się popularny, a dostępność sprzętu kończy się.

Czy pokazy filmowe można zorganizować w świetle dziennym?
Projekcje w plenerze zazwyczaj odbywają się po zachodzie słońca. Wynika to z faktu, że w takich warunkach seans pod chmurką jest najprzyjemniejszy dla oczu widzów, jak również mniej kosztowny i mniej angażujący w realizacji. Pokaz filmowy lub transmisja meczu może zostać zrealizowana także w dzień. W takiej sytuacji do realizacji wykorzystujemy zewnętrzny ekran LED, tzw. telebim. Dysponujemy sprzętem niezbędnym do zrealizowania pokazu w świetle dziennym z bardzo dobrą widocznością. Możemy zorganizować kompleksową obsługę pokazu lub wypożyczenie telebimów.
Czy nasza szkoła może bezpłatnie wypożyczyć sprzęt projekcyjny do celów edukacyjnych? Jeżeli tak, co należy zrobić?

Fundacja Rozwoju Kinematografii wspiera realizację projektów filmowych na terenie Polski – zarówno organizację lokalnych pokazów i projektów związanych z kinematografią, jak i najważniejszych wydarzeń filmowych w kraju – m.in. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, American Film Festival, Festiwal Wakacyjne Kadry. Organizacja uczestniczy także merytorycznie w realizacji projekcji wybitnych polskich dzieł w ramach festiwali filmowych za granicą, w 2018 i 2019 roku były to wydarzenia w Korei, Australii, Iranie, Luksemburgu, Francji i Niemczech. Fundacja Rozwoju Kinematografii realizuje również własne cykle, przeglądy i festiwale, w tym międzynarodowy festiwal ON ART, realizowany w sześciu miastach polski i kilkunastu instytucjach kultury. Organizacja sfinansowała realizację ok. 100 wydarzeń artystycznych, w tym głównie filmowych w Polsce, w tym np. w Muzeum Narodowym w Warszawie, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Muzeum Niepodległości w Warszawie, MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie, wystawę MAKE A CHANGE na osiedlu Jazdów oraz w SOHO w Warszawie. Aby uzyskać nieodpłatne wsparcie Fundacji Rozwoju Kinematografii prosimy o kontakt mailowy na adres: [email protected] ze wskazaniem informacji: Organizator wydarzenia Cel wydarzenia Odpłatność wydarzenia (tak/nie) Krótki opis wydarzenia (do 600 znaków) Rodzaj wsparcia – określenie zapotrzebowania (licencje filmowe / sprzęt projekcyjny / promocja / prelegenci) W przypadku pytań, prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny na numer: 609 188 027.

Jak mogę zorganizować transmisję EURO2021 lub strefę kibica?

Kompleksowo realizujemy transmisje EURO2021, strefy kibica, transmisję meczów i innych wydarzeń sportowych. Zapewniamy sprzęt: telebim, ekran ramowy lub pneumatyczny – w zależności od preferencji, nasłonecznienia i miejsca transmisji, udźwiękowienie, licencję na wyświetlanie meczu i obsługę techniczną pokazu. Możemy również zaproponować zorganizowanie strefy kibica. Dysponujemy meblami eventowymi na wynajem (leżaki, hamaki, stoły, pufy, oświetlenie LED i wiele innych), a także maszyną do popcornu, waty cukrowej itp. do przygotowania małej gastronomii. Posiadamy również koncesję na sprzedaż alkoholu. Dodatkowo dostępne są atrakcje tematyczne takie jak wuwuzele, malowanie twarzy w barwach drużyn, szaliki piłkarskie z możliwością brandingu, a także football dart, bramka z radarem mierzącym prędkość strzału i bramka celnościowa. Po więcej informacji na temat organizacji stref kibica i transmisji EURO2021 odwiedź naszą stronę wyswietlmecz.pl

Jakie warunki musi spełniać miejsce, w którym planuję zorganizować pokaz plenerowy? Jakie miejsce jest najlepsze na organizację takiego wydarzenia?

Najczęściej wybieranymi lokalizacjami są plaże, boiska, sale projekcyjne, rynki miast, parki miejskie, place, ogródki restauracyjne. W sezonie zimowym dużą popularnością cieszą się pokazy na stokach narciarskich czy w kompleksach gorących źródeł. Głównym wyznacznikiem wyboru miejsca jest otwarta przestrzeń. Wpływa to nie tylko na możliwości techniczne, ale również na wygodę uczestników. Miejsce nie musi spełniać żadnych odgórnie wskazanych wymogów technicznych poza wymaganymi przepisami normami bezpieczeństwa. Ważne jednak, aby powiadomić nas z wyprzedzeniem na temat warunków technicznych na miejscu: dostępu do prądu, rodzaju nawierzchni (miękka / twarda), dostępu do wody (w przypadku większych ekranów oraz twardej nawierzchni).

Napisz do nas

  Imię i nazwisko/ organizacja (wymagane)

  Email (wymagane)

  Temat

  Treść wiadomości

  Wyświetl Film - wynajem sprzętu na pokazy filmowe odpłatnie i bezpłatnie. Kompleksowa organizacja kin letnich i wydarzen artystycznych.

  ul. Czerniakowska 73/79 00-718 Warszawa
  tel.: (+48) 609 188 027
  e-mail: [email protected]
  skype: eferka