Planowanie kina letniego – o czym trzeba pamiętać.

Pierwszym krokiem do zorganizowania udanego kino letniego jest wybór lokalizacji. Wydarzenia najczęściej odbywają się w parkach miejskich i ogródkach restauracyjnych, na plażach, boiskach i rynkach miast, w salach projekcyjnych, a nawet na stokach narciarskich. Należy także wziąć pod uwagę wygodę uczestników oraz możliwości techniczne danego miejsca, takie jak: dostęp do prądu i wody oraz rodzaj nawierzchni – twarda/miękka. Równie ważne jest spełnienie odgórnych wymogów bezpieczeństwa. Rezerwacji terminu na kino letnie warto dokonać z dużym wyprzedzeniem. Dzięki temu mamy pewność dostępności sprzętu i miejsca.

Wyświetlfilm zajmuje się także bezpłatnym doborem repertuaru oraz pozyskaniem licencji filmowej. Za sprawą współpracy z www.licencjefilmowe.pl, możemy zapronować ogromną stale aktualizowaną bazę polskich i zagranicznych filmów, z której można wybrać zarówno nieśmiertelne klasyki jak i nowości świetnie sprawdzające się na pokazach pod chmurką. Przygotujemy unikalną propozycję kinową i w sposób legalny zorganizujemy niezapomniany pokaz.

Sprzęt projekcyjny – jaki ekran wybrać?

Ogólna zasada mówi: ekran ramowy sprawdzi się podczas projekcji wewnątrz budynków, a ekran pneumatyczny – w plenerze. Pierwszy z nich powstał w technologii „Fast & Easy”, dzięki czemu pozwala na szybki montaż i łatwy transport. Natomiast ekran pneumatyczny przeznaczony jest do użytku zewnętrznego. Sprawdzi się nawet podczas niekorzystnych warunków pogodowych. Zapewnia doskonałą widoczność widzom zarówno w pierwszych, jak i dalszych rzędach.

Profesjonalna organizacja kina samochodowego tylko z Wyświetlfilm

Organizację kina samochodowego należy rozpocząć od wyboru miejsca pokazu o dużej powierzchni. Warto upewnić się, że nie znajdują się tam latarnie, drzewa i inne przeszkody infrastrukturalne, które mogłyby utrudnić odbiór filmu. Ważne jest także zapewnienie stabilnego źródła zasilania, ekipy zajmującej się kierowaniem ruchem oraz atrakcyjnego zaplecza gastronomicznego. Firma Wyświetlfilm gwarantuje kompleksową organizację imprezy – od działań logistycznych, po obsługę najwyższej jakości sprzętu.

W przypadku kina samochodowego doskonale sprawdzi się ekran o szerokości nie mniejszej niż 10 metrów. Kładziemy szczególny nacisk na nienaganną jakość dźwięku i obrazu. Stosujemy wyłącznie sprawdzone rozwiązania w zakresie odtwarzania dźwięku na nagłośnieniu estradowym, jak również możliwości odbioru sygnału radiowego w samochodach podczas projekcji filmowej.