Jak zorganizować strefę kibica i projekcje meczów

Przeżywanie sportowych emocji w towarzystwie to doskonała okazja do zintegrowania się z rodziną, przyjaciółmi czy kolegami z pracy. Domowe zacisze czy większa otwarta przestrzeń to komfortowe miejsca dla wszystkich i to właśnie tam z powodzeniem można zorganizować strefę kibica i projekcję meczu. Jak to zrobić? Potrzebnych Ci będzie kilka ważnych elementów, aby każdy mógł komfortowo oglądać sportową rywalizację. Jakie to elementy? Wszystko wytłumaczymy Ci w dalszych częściach tego wpisu – koniecznie czytaj go więc dalej. Z naszą pomocą urządzisz strefę kibica na wysokim poziomie!

Po pierwsze miejsce

Planowanie strefy kibica należy rozpocząć od wyboru odpowiedniego miejsca. Powinno się ono charakteryzować sporą przestrzenią i spokojnym klimatem – nie chcesz przecież, żeby hałas czy inne głośne dźwięki przeszkadzały widowni w komfortowym oglądaniu sportowych emocji. Warto więc postawić na park miejski, sporej wielkości plac czy skwerek. Oczywiście mając na względzie nieprzewidywalną pogodę w naszym kraju, dobrym pomysłem może być zorganizowanie strefy kibica na przykład w lokalu gastronomicznym lub projekcja meczu na hali sportowej. Miejsca te mają jednak pewne ograniczenia dotyczące liczby uczestników biorących udział w realizacji pokazu. Trzeba się również liczyć z większymi kosztami, jeśli chodzi o wynajem tego typu obiektów. Warto rozważyć również inną opcję – wynajem namiotu STAR lub wypożyczenie hali namiotowej. W takim przypadku należy sprawdzić podłoże i możliwość ustawienia na nim takiego obiektu.

Po drugie ekran, nagłośnienie i sygnał

Drugim bardzo istotnym elementem organizowania strefy kibica jest odpowiedni ekran czy telebim, na którym wyświetlisz mecz. Wynajem dużej wielkości ekranu i projektoru to punkt wyjścia. Bez tego typu urządzeń nie uda Ci się zorganizować projekcji sportowych rozgrywek. Jeżeli postawisz na duży telebim musisz się jednak liczyć z ok. 40% wyższym kosztem niż w przypadku skorzystania z ekranu i projektora. Upewnij się również czy posiadasz odpowiednie nagłośnienie estradowe, które pozwoli Twoim widzom w komfortowy sposób oglądać mecz, uzupełnij go wygodnymi krzesełkami lub pufami i gotowe! Ostatnim bardzo ważnym elementem jest sygnał, czyli transmisja wydarzenia na żywo. Popularnym rozwiązaniem jest transmisja meczu online, jednak to rozwiązanie bywa zawodne, szczególnie przy korzystaniu z sieci bezprzewodowej. Drugą opcją jest wykorzystanie dekodera i anteny. To rozwiązanie zapewnia większy spokój ducha podczas projekcji meczu.

Pamiętaj o formalnościach!

Wypożyczenie odpowiedniego sprzętu to jedno, musisz także dopełnić kilku ważnych formalności podczas organizowania projekcji publicznej, aby miały one legalny charakter. Przed samym wydarzeniem Twoim obowiązkiem jest wykupienie licencji, która pozwoli Ci na transmitowanie poszczególnych rozgrywek sportowych. Musisz złożyć wniosek o przyznanie Ci licencji do stacji telewizyjnej, która ma prawa do danych rozgrywek sportowych.

Jeżeli masz pytania związane z organizacją projekcji wydarzeń sportowych lub potrzebujesz sprzętu, również w opcji z kompleksową obsługą, odwiedź stronę: www.Wyswietlmecz.pl lub napisz do nas.